Alla inlägg den 24 augusti 2014
Idag har man fixat i hemmet lite occh fixat med bilderna. Sen tog jag en dusch. Annars har vi mest tagit det lugnt. Mila och älsklingen myste sängen i morse. Det såg så gulligt och mysigt. Vi hade inge fredags mys eller fredags mys. Efter som vi inte var hemma då. Så det får bli söndags mys istället. Man är så seg idag. Dom goda sakerna ska vi mumsa på idag. Det är godis i dödskalle asken om ni undrar. Jag älskar dödskallar om ni inte visste det redan hihi. Den där drickan är så himla god. Det blir nog en film och lite tv också. Hoppas ni haft en bra helg som vi har haft det. Vi har träffat många trevliga folk i helgen.Tyvärr är helgen redan snart slut. den går ju för fort. Vi har haft så roligt och trevligt. Mila är trött efter igår när hon fick följa med till stan en stund. vi bärde henne mest. För det var rätt mycket folk. Hon var lite rädd också. Vi ville inte hon skulle vara själv så mycket.
I fredags och igår var det fullt upp. Först i fredags så tog jag en dusch på morgonen och sen blev till jobbet. Vi slängde lite skräp som vi alltid gör varje fredagar. Sen åt vi tidig kvälls mat. Sen gick vi ner till visholmenfestivalen. Det var olika artister som kom . Sen olika tält som man kunde köpa mat. Strängnäs tidningen var där också. Vi fick deras tidningar ifredags och igår. Dom hade även en tävling där. Hoppas jag vinner. Igår på dagen var det märlar dagen. Det var massa saker som man kunde titta på. Madde tog kort på oss igen när vi inte märker. Haha hon är expert på det. Mila fick följa med då. Vi gick hem en stund och sen blev det visholmfestivalen igen. Svärmor kördde oss. För hon hade slutat jobbet då och det regnade då. Vi fick låna hennes paraply. Vi har en som är så stor. Vi fick varsin 100 som vi kunde köpa mat för också. Tack så mycket. Igår var det riktigt kallt. Det regnade lite i fredags också. Jag köpte TT grace cd också. Jag köpte en till pappa också. För han ville ha det. Vi fick autografer också. Dom smällde raketer också. Så det var en kul helg. Men nu är man trött och seg. Man kom hem rent sent. Jag frös när skulle sova fredag och igår natt. Det kommer en till inlägg vad jag har gjort idag. Det blir så långt annars.
Idag har jag och min prins Daniel varit förlovade i 2 år och 11 månader.<33
Du är både min allra bästa vän och pojvän. Helt otroligt nästa månad så har vi varit förlovade i 3 hela underbara år och mer ska det ju helt klart bli. Pussar till dig min gulleplutt från din Malin.
Må | Ti | On | To | Fr | Lö | Sö | |||
1 | 2 |
3 | |||||||
4 | 5 | 6 |
7 |
8 | 9 |
10 | |||
11 | 12 | 13 | 14 | 15 |
16 |
17 | |||
18 | 19 | 20 | 21 | 22 |
23 | 24 | |||
25 | 26 | 27 | 28 | 29 | 30 | 31 |
|||
|